מצרים – טיול ארכיאולוגי מיוחד 7-19 בינואר 2021

כשאתה עומד מול ובתוך המבנים המונומנטאלים של מצרים העתיקה אתה פשוט נדהם ונפעם. ראשית, מהיופי הבלתי נתפש, אבל יותר מזה, מרמת התכנון והביצוע שהיו באימפריה המצרית, החל מלפני 5000 שנים ולאורך אלפי שנים. כשאתה נכנס לתוך פירמידה במסדרון המצוי בין אבני בניה ענקיות, יורד למטה, מטפס למעלה ובסופו של דבר מגיע אל חלל ובו ארון קבורה גדל מידות וכבד, אתה תוהה: איך תכננו את זה ובנו את הדבר המרשים הזה? בהגדה של פסח נאמר שכל אדם חייב לראות עצמו כאילו הוא יצא ממצרים. אבי, שביקר במצרים לאחר חתימת הסכמי השלום אמר לי שכל אדם חייב במהלך חייו לחזות בעתיקות מצרים. לאחר שהגשמתי את צוואתו ונסעתי לשם הבנתי דבר אחד: אתה מקבל פרופורציות.

מה כולל הטיול המיוחד?

סיורים מקיפים בכל האתרים החשובים של מצרים העתיקה:

סאקארה: פירמידת המדרגות וקברי האצילים;

דהשור: הפירמידה ה"כפופה" והפירמידה האדומה;

גיזה: הפירמידה הגדולה (כולל כניסה פנימה), הספינקס,פירמידות חאפרה ומנקאורה;

תצוגת תות אנחאמון במוזיאון הארכיאולוגי בקהיר;

עמק המלכים בלוקסור, כולל קבר רעמסס ה-3;

אתרים בסביבת לוקסור: מקדש חתשפסות, כרנכ ולוקסור, עמודי ממנון;

מקדשים על הדרך לאסוואן: קום אומבו, אדפו.

אתרי אבו סימבל: מקדש רעמסס ה-2 שהועתק ממקומו במבצע בלתי ייאמן בעקבות הקמת סכר אסוואן; מחצבות הגרניט והאובליסק הבלתי גמור באסוואן והכפרים הנוביים; טיול במדבר הלבן כולל לינת שטח.

בנוסף לכל אלה נבקר גם נערוך ביקור מקיף באתרים החשובים של קהיר: המסגדים איבן טולון, חאסן ובמצודה; הכנסיות הקופטיות של אבו סרגה והכנסיה התלויה; בית הכנסת בן עזרא בו נתגלתה הגניזה הקהירית; כיכר תחריר וכמובן השוק של חאן אל חלילי.

התכנית וסדר הימים יפורסמו בהמשך

המחיר: ייקבע בהמשך, סביב 2500 דולר לאדם בקבוצה של 9 משתתפים ומעלה.

הערה: אזהרת המסע למצרים עדיין בתוקף.

להתראות, יואל