מסע מים לים אלטרנטיבי: מעכו לגינוסר, יום העצמאות, 26-29 באפריל 2023

למסע מים לים מסורת ארוכת שנים, עוד מימי תנועות הנוער בשנות החמישים והשישים. נמשיך במסורת זו, אבל במסלול אחר, דרומי יותר: מעכו דרך מתלול צורים ונחל צלמון לגינוסר.

המפגש: יום העצמאות, יום ד', 26.4.2023:

ניפגש בשעה 7:00 בכרמיאל, מיקום מדוייק יינתן בהמשך. נעלה על הסעה אל הטיילת הצפונית של עכו. נעמיס את הציוד על רכב המנהלות ונצא לדרך. נגיעה או טבילה במי הים התיכון. נצעד צפונה על חוף הים בצמוד לבוסתן הגליל, נעבור בסמוך לאמת המים המרשימה ליד קיבוץ לוחמי הגטאות ונמשיך בדרכי עפר לכפר יאסיף. נבקר בשרידי בית הקברות היהודי ונתפנק על חומוס טעים. נלון בסמוך לכפר הדרוזי ירכא. אורך המסלול כ-20 ק"מ ובו עליות מצטברות של כ-250 מטרים.

יום חמישי: נרד לנחל יצהר, נבקר במערת המתבודד, נעפיל אל הישוב פלך, נרד במתלול צורים ונחנה ליד ביר א-שרקי. ביום זה נצעד 16 ק"מ, עליות וירידות של כ-550 מטרים.

יום שישי: נחצה את כביש 85 ואת העיר כרמיאל אל באר רחץ, נמשיך דרומה בנחל חילזון ונעפיל אל שולי הישוב צביה. נצעד בישוב סלאמה ובמידת הזמן ואיכות המים נטבול בבריכות נחל צלמון. נמשיך במורד נחל צלמון ונלון לא הרחק ממאגר צלמון. סה"כ הליכה כ-23 ק"מ. עליות של כ-200 מטרים וירידות של כ-300 מטרים.

שבת, 29 באפריל: נמשיך במורד נחל צלמון עד חוף גינוסר. נטבול בכנרת… ביום זה נצעד כ-19 ק"מ בירידה של כ-300 מטרים.

הסעה תחזיר אותנו לכרמיאל.

המחיר: 1300 ₪ לאדם.

המחיר כולל: הדרכה, כלכלה מלאה החל מהיום הראשון בצהרים, הסעה מכרמיאל אל תחילת המסלול בעכו ומסוף המסלול בגינוסר לכרמיאל, רכב מנהלות לציוד עד 20 ק"ג לאדם פלוס מזרן עד עובי "מזרן תחנת דלק". על משקל עודף ו/או מזרן עבה יותר יותר ייגבה תשלום נוסף של 150 ₪ לאדם.

ציוד נדרש:

רב קו וכרטיס קופת חולים, טלפון, מטען, סוללת בנק וכבל. תרמיל הליכה, כובע, נעלי הליכה, סנדלים לשעות הערב, כלים ל-4.5 ליטר מים לאדם, פנס, בגד ים, ציוד לינה בשטח (אוהל, שק שינה ומזרן שטח דק, עד עובי "מזרן תחנת דלק", ראו הערות במחיר הטיול.), כלי אוכל אישיים לא חד פעמיים: צלחת, סכו"מ, ספל לשתייה חמה וקערת מרק, נייר טואלט ושקיות איסוף, תרופות אישיות, משקפיים ספייר, בגדים להחלפה, קרם הגנה, תכשיר דוחה יתושים, כלי רחצה, מגבת. את הציוד יש לארוז בצ'ימידן ולא במזוודה.

ההרשמה: על ידי משלוח וואטסאפ והעברת 300 ₪ כמקדמה.

המשך התשלום: עד 20 באפריל יש להעביר 400 ₪ נוספים. שאר התשלום יושלם במהלך הטיול, ניתן לשלם במזומן או בהעברה בנקאית.

נוהל ביטולים: עד 10 באפריל ללא דמי ביטול. מ 11 באפריל ועד 23 באפריל דמי ביטול 300 ₪. מ 24 באפריל או אי הופעה תשלום מלא, או מציאת מחליף ברמת הליכה של מיטיבי לכת.

להתראות, יואל, 052355168