טרק בסיני בעונת תות השאמי, 6-10.7.22


השבועיים הראשונים של יולי הם בדרך כלל שיא עונת התות שאמי, מי שלא טעם מעסיסיותו לא טעם תות טעים בימיו… בתחילת יולי נצא למסלול הקלאסי בהר הגבוה ובדרכנו נבקר כמה מעצי התות המפורסמים בתקווה שיעניקו לנו מפרים.
התכנית, בסיס לשינויים: ביום רביעי, 6 ביולי בשעה 5:30 ניפגש בכניסה למעבר הגבול בטאבה (ייתכן שינוי אם המעבר עדיין ייפתח רק בשמונה). נתארגן לקראת המעבר לסיני, נתאזר בהרבה סבלנות ונחצה. בצד המצרי של המעבר ימתין לנו צאלח הנהג הותיק שלנו, אחיו של פרג' השייח שמארגן לנו את הטיול מול הרשויות. ניסע ברכב של צאלח לסנטה קתרינה, בסנטה נפגוש את חרבי, הדליל (מורה הדרך הבדווי) ונתארגן לטיול. לקראת שעות אחר הצהרים המוקדמות נצא אל ההרים. יהיו אלה ארבעה ימים של טיול חלומי בין צוקי הגרניט האדומים, הבוסתנים המרהיבים, גבי מים, תצפיות נוף עוצרות נשימה, ועוד. בתום כל יום הליכה נגיע לבוסתן אחר, נאכל ארוחת שטח ונפרוש ללינה מתחת לשמים צלולים. ציוד הלילה והמטבח הנייד יעברו על גבי גמלים, בעוד אנו מטיילים עם תיק יום בלבד. הארוחות תהיינה צמחוניות, למעט ארוחת הערב בחוף.
המסלול, כפוף לשינויים:
יום 1: עליה לואדי טובוג ולינה בבוסתן של עודה.
יום 2: יציאה לפנות בוקר, ואדי ג'יבאל, באב א-דוניה, לינה בפארש רומאנה.
יום 3: ואדי טלעה הגדול, בריכת גאלת אל אזרק. לינה במורד ואדי סגר.
יום 4: ג'בל עבאס באשה, טלעה הקטן, נסיעה לחוף.
יום 5: ואדי תמילה, שנירקול, נסיעה לגבול.
המחיר: 1900 ₪ לאדם בקבוצה של 6 משתתפים ומעלה. המחיר לילד (מיטיב לכת) 1600 ₪.
המחיר כולל את כל ההוצאות בסיני, מעבר גבול בצד המצרי וכלכלה מלאה החל מהערב הראשון. המחיר אינו כולל את אגרת המעבר בצד הישראלי, בסך 104 ש"ח. כמו כן המחיר אינו כולל הסעות בארץ וביטוח בריאות חו"ל שחובה לעשות.
גודל הקבוצה מינימום שישה אנשים.
ההרשמה ע"י משלוח פרטי הדרכון אלי למייל.
רשימת ציוד ודף הנחיות מפורט מופיע בהמשך המסמך.
פרטים נוספים בטלפון 3551686 – 052 או במייל orenyoel@yahoo.com .
הערה: אזהרת המסע לסיני עדיין בתוקף.
להתראות, יואל