טיול תרבות וטבע באוזבקיסטן, 1-11 באפריל 2024

אוזבקיסטן יושבת בלב מרכז אסיה, בצומת דרכים ותרבויות. ההשפעות השונות עדיין באות לידי ביטוי באנשים, בשפות, באמונות, במבנים, במאכלים ועוד. בסיום החלק ה"תרבותי" של הטיול נצא להרים ליום וחצי של טיול רגלי, לרגלי הפסגות הנישאות בשיא פריחת הצבעונים.

מה בתכנית?

יום 1, יום ב', 1.4.24: טיסה לטאשקנט, התארגנות וארוחת ערב.

יום 2: ביקור בטשקנט. בתכנית: ביקור בקומפלקס חאסט-אימאם, המקום בו נשמר הקוראן של החליף עוסמאן. המתחם כולל את מדרסת ברק-חאן, מסגד שייח טיליה, המאוזוליאום של אבו בכר כפאל שאשי ואת המוסד האיסלאמי של אימאם אל בוכארי. נבקר בבזאר צ'ור סו. לאחר ארוחת הצהרים נבקר בכיכר טימור ובכיכר העצמאות, ולאחר ארוחת הערב נטוס לאורגנץ' וניסע ללינה בחיווה.

יום 3: יום שלם בחיווה ואתריה. מבצרים, מדרסות, מינרטים מאוזוליאום וארמונות. לינה בחיווה.

יום 4: נסיעה ארוכה, כ-450 ק"מ, לבוכארה. בדרך נעצור לצד גדת נהר האמו-דאריה באתרים נוספים. לינה בבוכארה.

יום 5: יום שלם בבוכארה. מלבד האתרים המרהיבים של התרבות האסלאמית נשים דגש על הרובע היהודי ונבקר בבית הכנסת. בערב נחזה במופע פולקלור.

יום 6: נתחיל את היום בסיור מחוץ לעיר. נבקר בבית הקיץ של האמיר האחרון של בוכארה, מדרסת צ'ור מינור,מאוזוליאום של באחא-אודין נחשבאנדי. נסיים את הביקור בסדנת קדרות וארוחת צהריים, ונעלה על הרכבת המהירה לסמרקאנד, אליה נגיע לקראת ערב. לינה בעיר העתיקה בסמרקאנד.

יום 7: נקדיש את היום לבירת האימפריה של טימור הגדול, בראשם המאוזוליאום שלו גור-אמיר. נבקר במצפה הכוכבים הקדום ובבית הכנסת. לינה בסמרקאנד.

יום 8: את הבוקר נקדיש לאתרים בסביבה הקרובה לסמרקאנד: קבר "דניאל הקדוש", מאוזוליאום אימאם אל בוכארי, ונצפה בהכנת נייר מעץ התות. אחר הצהריים ניסע ברכבת המהירה ללינה בטשקנט.

יום 9: טיול הטבע: ניסע כשעתיים לפארק אוגאם צ'אטקאל. נעפיל לצד נהר אקסארסאי אל מפל המים, שם נאכל ארוחת פיקניק נחמדה. נמשיך לנהר פסקם ומשם בנסיעה למלון על שפת אגם צ'ארבק.

יום 10: הקפצה לנהר צ'אטקאל משם נצא לפסגת הר פאטאנדאזבושי, בגובה 1823 מטרים. נלך על הרכס ואז נרד חזרה לנהר צ'אטקאל, נפגוש את הרכב וניסע לטשקנט. נאכל ארוחת ערב חגיגית ונלך לישון.

יום 11: טיסה לארץ.

המחיר: ללא טיסות 2000 דולר לאדם. מחיר הטיסה המשוער כ-700 דולר. תוספת ליחיד בחדר 220 דולר.

הערות: הלינה במלונות נאותים ברמת 3 כוכבים. ארוחת ערב ובוקר במלונות או במסעדות סמוכים. ארוחות הצהריים בדרך תהיינה ארוחות קלות ומהירות, כדי לא "לשרוף זמן מיותר". קטע ההליכה בפארק הלאומי ברמת אוהבי לכת. גודל קבוצה מקסימלי 22 משתתפים.

הרשמה: על ידי שליחת צילום דרכון ותשלום דמי קדימה בסך 400 דולר, בשקלים.

לפרטים נוספים אנא התקשרו 052-3551686.       

 

להתראות, יואל